تبلیغات
خرس سر چوغا - سریال طنز تغییر نام ها - قسمت شونصدم

نیم نگاهی به بروجرد

سریال طنز تغییر نام ها - قسمت شونصدم

نویسنده :خرس سر چوغا
تاریخ:سه شنبه 9 خرداد 1391-05:23 ب.ظ

چندی پیش ، شهرداری و شورای شهر ، طی عملی متهورانه و رستم گونه ( من آنم كه رستم بود پهلوان ) ، نام كفر آمیز و شرك آلود « بهشت » را كه یاد آور نمادهای فراماسونری است ، به « شهدای شیمیایی » تغییر دادند .
در قسمت قبلی این سریال تمام ناشدنی ، نام میدان « غزه » به « شهید كشوری » تغییر كرد . لازم به ذكر است كه قبلا نام این میدان ، نامی منحوس و ناملموس تحت عنوان « سیمرغ » بود كه از آن جایی كه اگر سیمرغ را به خط روسی بنویسید و حرف وسطش را حذف كنید ، می شود نام رهبر ماسون های كشور گینه ی بیسائو .
در قسمت های قبلی این سریال ، چهار راه نخی به میدان 9 دی ، میدان رازان به قیام ، میدان و بلوار یادبود به شهید بهشتی ، بلوار 45 متری شهرداری به الغدیر ،  مسجد نخی به مسجد ولیعصر ، میدان كوهنورد به فدك و .... تبدیل شدند .
با توجه به این درایت شهرداری و شورای شهر در انجام امور فرهنگی و توجه آن ها به نتیجه ی این اعمال و تأثیر آن بر مردم و اینكه تغییر نام می تواند همه ی مشكلات مردم ما اعم از دلار و سكه و گوشت و ... را حل كند ، بنده چند پیشنهاد برای این عزیزان دارم :

1- یك برنامه نویس كامپیوتری استخدام فرمایید . او برایتان یك بانك اطلاعاتی با بیش از ده هزار نام تهیه می كند . سپس جلوی همه ی اماكن یك تابلوی دیجیتالی نصب فرمایید . آن برنامه نویس برایتان یك برنامه ی انتخاب نام تصادفی از بانك اطلاعاتی می نویسد و آن برنامه را به تابلوهای دیجیتالی متصل می نماید . اینگونه در هر لحظه یك نام به آن میدان اطلاق می شود . مثلا یك لحظه 9 دی است ، لحظه ای دیگر فدك ، لحظه ی بعد الغدیر و .... .

2- بجای تابلوهای فعلی اماكن ، تابلوی وایت برد به همراه یك ماژیك اسنومن و یك تابلو پاك كن پدیده قرار دهید كه هر لحظه هر كس هر نامی كه دلش خواست بر آن بگذارد و البته قبلش نام قبلی را پاك كند .
نكته : ماژیك حتما باید اسنومن باشد . انتخابات شورای شهر نزدیك است ، اسپانسر پرانی نباید كرد.

3- نام های ركیك روزهای هفته را هم تغییر دهید .

4- نام های مستهجن ماه های سال را هم تغییر دهید .

5- كمی منطقی تر فكر كنید . بجای اینكه اول كار كنید بعد فكر ، اول فكر كنید ، بعد كار و در تغییر نام ها كمی به این بیندیشید كه تغییر دادن عادت مردم ( عادتی خالی از اشكال ) و تعیین تكلیف برای ولی نعمتانتان و آن هایی كه قرار است در انتخابات شورای شهر به شما رأی دهند ، قطعا مسبب نارضایتی خواهد شد . همچنین به خاطر داشته باشید كه در شهرك هایی مثل اندیشه ، میادین و اماكن بی نام زیادی وجود دارند . می توانید این نام های ارزنده ، مثل شهدای شیمیایی را بر آن ها بگذارید . به خاطر داشته باشید كه اگر كمی با مردم هر محله در تغییر نام ها مشورت كنید ، هم برای دنیای شما بهتر است ، هم برای آخرتتان . و البته به یاد بیاورید كه مردم هیچ گاه این تغییر نام های شما را به رسمیت نشناخته اند . هنوز رازو ، رازو است ، هنوز یادبود یادبود است ، هنوز چهارراه نخی ، چهارراه نخی است ، هنوز بلوار 45 متری شهرداری ، بلواری 45 متری شهرداریست ، هنوز مسجد نخی مسجد نخی است ، هنوز میدان سیمرغ میدان سیمرغ است و میدان بهشت هم میدان بهشت خواهد ماند .

راستی آقای شهردار ، شما یا خانواده ی محترمتان وقتی می خواهید از تاكسی استفاده كنید ، صدا می زنید « میدان قیام » ؟؟؟؟؟؟

عبرت 1 : آیا این تغییر نام ها شما را به یاد فارسی گزینی های فرهنگستان نمی اندازد . ابتدا می گذارند یك نام خارجی در بین مردم جا باز كند ، سپس به زور سعی در تغییر آن دارند و همواره محكوم به شكست بوده و خواهند بود .

عبرت 2 : حتی بسیاری از نیروهای ارزشی نیز هنوز از نام های اصلی استفاده می كنند . مثلا مسجدی های مسجد نخی ، با وجود این كه در ارادتشان خدمت حضرت ولیعصر شكی نیست ، اما هنوز به آنجا مسجد نخی می گویند .

یك كار پسندیده : چند سال قبل و پس از جنگ 33 روزه ، مسئولین وقت ، بجای آنكه نام یك مكان را به « سید حسن نصرالله » تغییر دهند ، پاركی در شهرك اندیشه را كه تازه تأسیس شده بود ، به این نام نام گذاری كردند . مردم هم اكنون آن پارك را به « سید حسن نصرالله » می شناسند .

رفع هرگونه سؤ تفاهم : بنده حرفم این نیست كه نام های ارزنده ای را نظیر « شهدای شیمیایی » بر میادین نگذاریم ، منتها این نام گذاری بر میادین جدید التأسیس كه مثلا در شهرك ها كم هم نیستند بگذاریم . قطعا با راه اندازی مسكن مهر همه ی میادین شهرك ها هم به اندازه ی میادین داخل شهر مهم خواهند شد . و یا مثلا بجای آن كه یك شهرك در شمال شهر بروجرد را به نام  « شهرك غرب » نامگذاری كنیم ، نامش را بگذاریم « شهرك شهید كشوری » .

تذكر دوباره : در این رویه ی تغییر نام ها تجدید نظر كنید .

به امید قرار گرفتن دلسوزی دلسوزان در مسیری صحیح
نوع مطلب : تلخند  كج روی 

احمد
سه شنبه 19 دی 1391 01:41 ق.ظ
با سلام .
من نمی دانم چرا اسم ها باید عوض بشود . مگر حافظ کمتر کار برای ایران کرده از مثلا شهید گودرزی و هزاران نامهای دیگر . دست از این بی خردی بر داریم و تمام نامها را با احترام ببریم و هر دو روز روی یک محله یک نام جدید نگذارید . راستی اگر نخی ها پول ساخت این مسجد را نمی دادند آیا هرگز چنین مسجدی درست می شد که حالا نامی دیگر بر آن نهاده اند . با برداشتن نامها نمی توان یاد بزرگان را هم از یاد برد .شما می توانید یک گل را زیر پا خراب کنید ولی هرگز نمی توانید بوی عطر آن را هم محو کنید .
پاسخ خرس سر چوغا : سلام
احسنت بر دید وسیع شما
حقیقتا مشعوف استدلال دقیقتان شدم
من
پنجشنبه 26 مرداد 1391 10:35 ق.ظ
اصلا اگه این اسمها عوض بشن تکلیف اونا که چند سال نبودن چی میشه. ما که عادت کردیم به همون سیاوش وثریا وسیروس و آق کوروش خودمون!البته 45متری شهرداری آسونتر از بروجردی نیست که به تاکسی بگیم. خنده داره بابا مسوولین میخوان کاری نکنن بهونه میارن.قربون جدت برم حاج آقا بروجردی.
پاسخ خرس سر چوغا : احسنت بر شما
ناظرین
جمعه 20 مرداد 1391 11:15 ب.ظ
سلام و آفرین بر دقت نظر شما
حیف حرف و انتقاد عالمانه به این مسولین بی تخصص و بی سلیقه شهر
پاسخ خرس سر چوغا : سپاس از لطف شما

یکشنبه 14 خرداد 1391 10:19 ق.ظ
با سلام بنده سنم زیاد نیست اما هنوز محله های شهر رو به اسم قدیم خودشون ادرس میدم به عنوان مثال ثریا سیروس مسجد شاه سوزنی رازو صوفیو اصل و نصبمون فراموش نشه درود بر شما
پاسخ خرس سر چوغا : سپاس
یاسر گودرزی
جمعه 12 خرداد 1391 11:19 ب.ظ
با تشکر از مطلب جالبتون در سایت درج شد
پاسخ خرس سر چوغا : سپاس
دارالسرور
سه شنبه 9 خرداد 1391 10:55 ب.ظ
سلام دوست عزیز.
مطلب جالب و به روزی بود دست شما درد نکنه.
اما اگه این نامها برای ما آب ندارد برای عده ای نان به نرخ روز خور مفنگی که هیچ ارتباطی به مدیریت شهری ندارند که نان دارد!
خود من چند سال قبل رایزنیهایی کردم که یکی از خیابانهای اصفهان رو بنام آیت الله العظمی بروجردی نامگذاری کنم، شورای شهر اصفهان هم طی نامه ای از این پیشنهاد استقبال کرد اما همین مفنگی ها سستی کردن
یادمه یه روز رفتم پیش همین شیخ احمد گودرزی گفتم برخی خیابونهای بروجرد رو مثل 45 متری و امثالهم که نامهای مچهول دارند بنام بزرگان بروجردی نام گذاری کنید و تعدادی هم پیشنهاد دادم، در جواب به من گفت: نامشان طولانی است و مردم فرصت نمیابند به تاکسی بگویند!!!
اون موقع هیچی نگفتم و تنها تو دلم به حال این شهر گریستم.
پاسخ خرس سر چوغا : با سلام
سپاس از لطفتان

درود بر شما همشهری دلسوز

و افسوس كه آن ها كه عقل ندارند سواره اند و عقلا پیاده
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
Admin Logo
themebox Logo